Klobučník v Berlíne vo finále na 100 m prsia siedmy

11.08.2013 Celý región

Berlín 11. augusta (TASR) - Slovenský plavec Tomáš Klobučník finišoval v nedeľu na siedmom mieste vo finále na 100 m prsia na podujatí Svetového pohára v krátkom bazéne v Berlíne časom 58,59 sekundy. Zverenec nemeckého trénera Dirka Langeho postúpil do finále ako šiesty najrýchlejší. Za vlastným slovenským rekordom z podujatia v Eindhovene, kde skončil na stovke siedmy, zaostal o 16 stotín. Z triumfu sa v Berlíne tešil Talian Fabio Scozzoli za 56,58 sekundy.

Ďalší dvaja Slováci ešte v rozplavbách záverečnej prsiarskej disciplíny neuspeli. Daniel Vácval skončil 13. za 1:00,94, Mareka Botíka klasifikovali na 20. priečke (1:02,73). Michal Navara obsadil na 100 m motýlik 19. miesto za 55,06. Roman Kučík finišoval v rozplavbách na 50 m v.sp. 25. časom 22,90, za vlastným slovenským rekordom z Eindhovenu 2010 zaostal o 85 stotín.